حسادت و کینه عامل اصلی قتل

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار به مناسبت هفته ناجا از دستگیری عاملین قتل عارف کوچولو پنج ساله خبر داد.

قاتلان عارف کوچولو دستگیر شدند / حسادت و کینه عامل اصلی قتل

به گزارش خبرنگار جهادگران با بصیرت، سرهنگ سید رحمان رضازاده در جمع خبرنگاران از دستگیری قاتلین عارف پنج ساله خبر داد و اظهار داشت: با عنایت به حساسیت موضوع قتل عارف صدیقی فرزند عزیز الله و بازتاب گسترده نحوه قتل این کودک پنج ساله تحقیقات گسترده ای از سوی کاراگاهان پلیس آگاهی در راستای کشف معمای پیچیده قتل و شناسایی قاتلین انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه این قتل کمی مشکوک به نظر می رسید و احتمال اینکه این قتل به خاطر کینه و حسادت به وجود آمده باشد،اعضای خانواده مقتول زیر نظر گرفته شدند و در بررسی های صورت گرفته برادر ناتنی عارف به هویت "ح- ص" و داماد وی به هویت "ر-ک" به عنوان مظنونین اصلی شناسایی و با توجه به تناقض گویی های آنان با قرار مناسب صادره روانه زندان شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار ادامه داد: همچنین در تجزیه و تحلیل های صورت گرفته مراوده های مشکوکی از سوی پسر خانواده یعنی "ح - ص" با فردی به هویت "ج – ص" مشاهده شد. برهمین اساس فرد "ج - ص" مورد تعقیب قرار گرفت و هنگامی که در حال فرار بود توسط نیروهای آگاهی دستگیر شد و لب به اعتراف گشود.

وی تصریح کرد: طبق اعتراف "ج- ص" (یکی از چوپانان منطقه که با قاتل همکاری داشت) برادر ناتنی مقتول و قاتل دیگر ، به بهانه خرید بستنی این پسر بچه پنج ساله را از منزل دور کردند و در باغی با ضربات چاقو به قتل رساندند .

سرهنگ رضازاده گفت: این دو فرد پس از جدا کردن سر کودک و آتش زدن با گازوییل ، جنازه را درزمین فوتبال روستای سروکلا رها کردند.

وی افزود: متهم "ح-ص" در مواجهه حضوری با آن چوپان لب به اعتراف گشود و کلیه اظهارات این فرد را تایید کرد.

رضازاده ادامه داد: برادر مقتول در اعترافات خود گفت؛«جنازه را به روستای سروکلا بردم و داخل زمینی جنب زمین فوتبال این روستا انداختم و با هماهنگی که از قبل با دامادم داشتم با همکاری وی جنازه را به داخل باغ یکی از همسایه ها انداختم و سر جسد را نیز به حیاط منزل پدرم انتقال دادم»

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار در پایان خاطر نشان کرد: پس از اعترافات متهمین صحنه جرم مورد تشریح و بازسازی قرار گرفت و آثاری از قبیل ته مانده آتش و در پوش گالن گازوییل در باغ مورد نظر مشاهده شد. در ادامه نیز متهمین مذکور با قرار بازداشت موقت جهت سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.