تصاویری از سارقان طلا فروشی جویبار در حال بازسازی صحنه جرم

متهمان دستگیر شده در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به چند فقره سرقت مسلحانه از طلافروشی‌ها در شهرستان‌های اهواز، دزفول، تهران و جویبار اعتراف کردند.

تصاویری از سارقان طلا فروشی جویبار در حال بازسازی صحنه جرم

به گزارش تازه کاران با بصیرت، ساعت 19:30 روز 24 دی‌ماه به کارآگاهان پلیس آگاهی خبر دادند افرادی مسلح به جواهرفروشی«کمیجانی» در خیابان شهسواری منطقه شادآباد دستبرد زده‌اند. ماموران بعد از حضور در محل تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها فهمیدند سارقان که تعدادشان پنج‌نفر بود سوار بر خودرو سمند به محل رفتند و سه نفر از آنها در حالی که نقاب پوشیده بودند و کلاشنیکف و تبر در دست داشتند ناگهان شروع به تیراندازی به سمت مغازه کردند و طلاهای موجود در ویترین را دزدیدند. اطلاعات موجود نشان می‌داد سارقان چهارکیلوگرم طلا را به یغما برده‌اند. کارآگاهان شماره پلاک سمند سفیدرنگ متهمان را ردیابی کردند و فهمیدند این خودرو مسروقه است.

آنها در ادامه پی بردند سرقت مسلحانه دیگری به شیوه مشابه از یک طلافروشی در شهرستان جویبار انجام شده است. شواهد حکایت از آن داشت که هر دو دزدی توسط یک باند صورت گرفته است به همین دلیل بر حساسیت پرونده افزوده شد و کارآگاهان از تمامی امکانات موجود برای ردیابی متهمان استفاده کردند. آنها بعد از مدتی کار اطلاعاتی توانستند پنج عضو این باند را شناسایی کنند. اخبار موجود بیانگر آن بود که دونفر از این افراد در تهران، دونفر در اهواز و یک‌نفر در شهری دیگر سکونت دارند. آنها قصد داشتند همگی بار دیگر در تهران دورهم جمع شوند تا از زرگری دیگری دزدی کنند.

ماموران بعد از جمع‌آوری اطلاعات لازم سرانجام روز هشتم اسفند در حالی‌که یکی دیگر از اعضای باند نیز به تهران آمده بود سه‌نفر از سارقان مسلح را بازداشت کردند. آنها سپس برای دستگیری دو عضو دیگر این گروه وارد عمل شدند و وقتی فهمیدند آنها اهواز را به مقصد تهران ترک کرده‌اند توانستند در جاده‌ای در استان چهارمحال‌وبختیاری آنان را به دام بیندازند.  پنج متهم در بازجویی‌ها به سرقت مسلحانه از طلافروشی کمیجانی و همچنین زرگری شهرستان جویبار اعتراف کردند و گفتند علاوه بر این جرایم خودرویی را نیز در تهران به‌صورت مسلحانه دزدیده‌اند. آنها همچنین دو فقره درگیری منجر به تیراندازی در اهواز را نیز در پرونده خود داشتند.

رییس پلیس آگاهی تهران در ادامه گفت: «این افراد در شناسایی محل‌های سرقت، بسیار دقت و آنهایی را انتخاب می‌کردند که سیستم حفاظ، آژیر و اعلام خطر نداشتند و حتی در مورد سرقت طلافروشی شادآباد نیز این طلافروشی نه‌تنها سیستم آژیر و دوربین نداشت، بلکه شیشه ویترین آن هم معمولی بود.»

سرهنگ محمدیان خاطرنشان کرد: «پلیس از این باند سه قبضه سلاح کلاشنیکف، 9 تیغه خشاب، 270 فشنگ کلاشنیکف، یک قبضه کلت کمری، یک خشاب اضافه، 20 فشنگ سلاح کمری و یک دستگاه ذوب‌کننده طلا کشف کرد و مشخص شد متهمان طلاهای مسروقه را ذوب و به شمش تبدیل می‌کردند.»