۶ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

قاتلان عارف کوچولو دستگیر شدند

 حسادت و کینه عامل اصلی قتل

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار به مناسبت هفته ناجا از دستگیری عاملین قتل عارف کوچولو پنج ساله خبر داد.

قاتلان عارف کوچولو دستگیر شدند / حسادت و کینه عامل اصلی قتل

به گزارش خبرنگار جهادگران با بصیرت، سرهنگ سید رحمان رضازاده در جمع خبرنگاران از دستگیری قاتلین عارف پنج ساله خبر داد و اظهار داشت: با عنایت به حساسیت موضوع قتل عارف صدیقی فرزند عزیز الله و بازتاب گسترده نحوه قتل این کودک پنج ساله تحقیقات گسترده ای از سوی کاراگاهان پلیس آگاهی در راستای کشف معمای پیچیده قتل و شناسایی قاتلین انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه این قتل کمی مشکوک به نظر می رسید و احتمال اینکه این قتل به خاطر کینه و حسادت به وجود آمده باشد،اعضای خانواده مقتول زیر نظر گرفته شدند و در بررسی های صورت گرفته برادر ناتنی عارف به هویت "ح- ص" و داماد وی به هویت "ر-ک" به عنوان مظنونین اصلی شناسایی و با توجه به تناقض گویی های آنان با قرار مناسب صادره روانه زندان شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار ادامه داد: همچنین در تجزیه و تحلیل های صورت گرفته مراوده های مشکوکی از سوی پسر خانواده یعنی "ح - ص" با فردی به هویت "ج – ص" مشاهده شد. برهمین اساس فرد "ج - ص" مورد تعقیب قرار گرفت و هنگامی که در حال فرار بود توسط نیروهای آگاهی دستگیر شد و لب به اعتراف گشود.

وی تصریح کرد: طبق اعتراف "ج- ص" (یکی از چوپانان منطقه که با قاتل همکاری داشت) برادر ناتنی مقتول و قاتل دیگر ، به بهانه خرید بستنی این پسر بچه پنج ساله را از منزل دور کردند و در باغی با ضربات چاقو به قتل رساندند .

سرهنگ رضازاده گفت: این دو فرد پس از جدا کردن سر کودک و آتش زدن با گازوییل ، جنازه را درزمین فوتبال روستای سروکلا رها کردند.

وی افزود: متهم "ح-ص" در مواجهه حضوری با آن چوپان لب به اعتراف گشود و کلیه اظهارات این فرد را تایید کرد.

رضازاده ادامه داد: برادر مقتول در اعترافات خود گفت؛«جنازه را به روستای سروکلا بردم و داخل زمینی جنب زمین فوتبال این روستا انداختم و با هماهنگی که از قبل با دامادم داشتم با همکاری وی جنازه را به داخل باغ یکی از همسایه ها انداختم و سر جسد را نیز به حیاط منزل پدرم انتقال دادم»

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جویبار در پایان خاطر نشان کرد: پس از اعترافات متهمین صحنه جرم مورد تشریح و بازسازی قرار گرفت و آثاری از قبیل ته مانده آتش و در پوش گالن گازوییل در باغ مورد نظر مشاهده شد. در ادامه نیز متهمین مذکور با قرار بازداشت موقت جهت سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

 • خادم الشهدا
 • چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۳

احتیاج مومن به سه خصلت

وَ قَالَ ااجواد علیه السلام:  الْمُؤْمِنُ یَحْتَاجُ إِلَى ثَلَاثِ خِصَالٍ ...

3. قَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُه‏

امام جواد علیه السلام فرمود : مؤمن نیازمند به سه خصلت است: ...

3. پذیرفتن نصیحت هر کس؛ که او را نصیحت نماید                           [بحار الأنوار؛ جلد ‏75؛ صفحه 358]

نکته:

چه ایراد دارد شخصی به ما نکته ای بگوید که ما آنرا بلد نیستیم ؛ حال از ما کوچکتر و کم سوادتر باشد

یک حیوان ، به یک پیامبر بزرگ الهی می گوید : من چیزی می فهمم که تو نمی فهمی

آن حیوان هدهد است و آن پیامبر حضرت سلیمان و حمله ی او این است : أَحَطْتُ بِما لَمْ تُحِطْ بِهِ وَ جِئْتُکَ مِنْ سَبَإٍ بِنَبَإٍ یَقینٍ  ( سوره نمل آیه 22 )

داستانک :

چند دانش آموز دختر دبستانی به حضرت امام خمینی ؛ نامه می نویسند ، در بخشی از این نامه می آورند :

امام عزیز، ما بچه‌های کلاس پنجم جهاد مدرسه فاطمیه هستیم. چون در کتاب دینی ما نامه امام محمدتقی - علیه السلام - را به فرمانده سیستان و نصیحتهایی را که امام، به ایشان کرده‌اند نوشته، ما هم تصمیم گرفتیم که برای شما نامه‌ای نوشته و شما را نصیحت کنیم. ولی اماما، ما شما را نمی‌توانیم نصیحت کنیم. زیرا شما بزرگوارید و از همه گناهان به دورید. شما آن امام بت شکنی هستید که مدت چهل سال است نمازهای شبتان ترک نشده ...

و پاسخ امام تکان دهنده است

    بسمه تعالی

    فرزندان عزیزم! نامه محبت آمیز شما را قرائت کردم. کاش شما عزیزان مرا نصیحت می‌کردید که محتاج آنم...   ۲۹ شهر صفر ۱۴۰۳

 روح الله الموسوی الخمینی

[صحیفه نور؛  جلد ۱۷؛ صفحه  ۱۳۷]

 برگرفته از وبلاک زائر شلمچه

 • خادم الشهدا
 • پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۳

کوچکترین هکر 12 ساله به همراه عکس

یک پسر ۱۲ ساله چینی که قادر است وارد کدهای امنیتی شود، به عنوان یک هکر و نابغه کامپیوتر شناخته شده است.

به گزارش جهادگران با بصیرت، «وانگ ژنگیانگ» یک پسر بچه ۱۲ ساله چینی است که به عنوان جوان‌ترین هکر در چین شناخته شده است؛ همچنین وی را به عنوان نابغه کامپیوتر معرفی کردند.

در ۲۵ سپتامبر در آخرین کنفرانس امنیت اینترنت در چین، وی به عنوان با استعدادترین فرد در چین شناخته شده است.


«وانگ» وقتی برای اولین بار به مدرسه رفت اولین موضوعی که وی را جذب کرد، کامپیوتر بود و از آن زمان مدام در خانه با کامپیوتر کار می‌کرد.


وی با پشت کار، فوت و فن کامپیوتر را یاد گرفت و تصمیم گرفت وارد یک سیستم کامپیوتری شود و از آنجا بود که فعالیت خود را در هک کردن سیستم‌های دیگر شروع کرد.

 

کوچک‌ترین هکر 12 ساله +عکس کوچک‌ترین هکر 12 ساله +عکس

 • خادم الشهدا
 • چهارشنبه ۹ مهر ۹۳

روحانی در پاسخ به اظهارات توهین آمیز کامرون

رئیس جمهور کشورمان با نادرست و غیرقابل قبول خواندن اظهارات کامرون گفت: ‌وزارت خارجه کشورمان پاسخ این اظهارات را داد.

به گزارش جهادگران با بصیرت ، حجت‌الاسلام روحانی پس از بازگشت از نیویورک در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات سفرش پرداخت و گفت: اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود به دلیل آنکه شرایط تروریسم در جهان به وجود آمده و با سخنرانی در مجمع عمومی مواضع ملت ایران در این باره برای نمایندگان مطرح شد

 • خادم الشهدا
 • چهارشنبه ۹ مهر ۹۳

چرا نباید با آمریکا علیه داعش متحد شد؟

بررسی یک راهبرد در سیاست خارجی؛

این نوشتار به بررسی چرایی نپیوستن جمهوری اسلامی ایران، به‌عنوان بزرگ‌ترین بازیگر منطقه ای و نیز آسیب‌دیده‌ترین کشور در مبارزه با تروریست، به ائتلاف چهل کشور غربی علیه داعش به سرکردگی آمریکا می‌پردازد.

به گزارش گروه جهاد گران با بصیرت، داعش یا گروهی که در جهان توسط رفتار خشونت‌آمیز، وحشیانه و حیوان‌صفت خود به‌عنوان دولت اسلامی شناخته می‌شود، جریانی است که برای شناخت آن باید تاریخ معاصر یک صدسال اخیر را به‌دقت مطالعه کرد. حضور استعمارگران در منطقه ی غرب آسیا و حمایت از گروه‌های تکفیری همچون وهابیت برای قدرت گیری در شبه‌جزیره‌ی عربستان و سرانجام تشکیل کشور پادشاهی عربستان سعودی بحرانی را در آینده ی این منطقه به وجود آورد که میلیون‌ها انسان را گرفتار خود کرد.

 • خادم الشهدا
 • پنجشنبه ۳ مهر ۹۳

تصاویر کمتر دیده شده از جنگ تحمیلی

عکس‌های کمتر دیده شده از جنگ‌تحمیلی


    دوران 8 ساله دفاع مقدس، پر است از عکس‌ها و خاطره‌های تصویری که خیلی‌هایشان کمتر دیده‌شده‌اند. روزهایی که زندگی هم در کنار دفاع جریان داشت. این‌ها گزیده عکس‌هایی از حال و هوای روزهایی است که دفاع با زندگی روزمره مردم ایران عجین شده بود. عکس‌هایی حاشیه‌ای که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را از نگاه دیگری روایت می‌کند.

صف نفت در تهران، در دورانی که مردم در اوج تحریم‌ها و سختی‌ها با هم و کنار هم بودند.

 

یک ساختمان در بلوار کشاورز تهران در زمان موشکباران. وقتی برای حفاظت، همه طبقات خانه ها پر از گونی های شن و ماسه شده بود.

 • خادم الشهدا
 • پنجشنبه ۳ مهر ۹۳
بسم الله الرحمن الرحیم
اَلا وَ لا یَحْمِلُ هذَا الْعَلَمْ اِلّا اَهْلَ الْبَصَرِ وَ الصَّبْر
ما همه مدیون خون شهدا هستیم "مقام معظم رهبری"
شما کابران عزیز می توانید برای پشتیبانی از طریق "تماس با ما" و یا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود در بخش تماس با ما را به بهتر شدن تارنمایمان راهنمایی نمایید.
با تشکر مدیریت سایت جهادگران با بصیرت
ابوالفضل مهدوی دیوکلائی
دسته بندی